PALUME KIVILUGUSID JA VANU KIVIFOTOSID 2015.A VIRVE KÜLA KALENDRISSE

Post date: Jul 25, 2014 12:19:56 PM

Head virvekad,

eelmisel sügisel plaanisime, talvel kirjutasime ja nüüd saime Kohaliku Omaalgatuse Programmist rahastuse Virve küla kivide ja lugude 2015.a kalendrile.

Tahame kalendris kõigile meile ja oma tuttavatele meenutada- tutvustada Virve inimeste iidseid kaaslasi- olulisi kivirahne ja karisid ning kividega seotud lugusid. Lood paneme kalendris ka rannakielde, et see vana tore murrak ikka elus püsiks.

Kivilugudeks palume teie, teie laste ja lastelaste, emade, isade, meeste, naiste, õdede, vendade, sõprade jt heade kaaslaste kaastööd- pane kirja Virve küla kividega seotud lugusid, ütelusi, isiklikke mälestusi, kividel või kividega mängitud mänge jne. Pikkus pole oluline- oodatud on nii 1- lauseline kui pikem lugu.

Praeguseks oleme mõelnud, et kalendris võiksid olla:

- Liivametsa suurkivi

- Lebä kannukivi

- Lebä kari

- Koljunuki kivi

- Kolju kari

- Nupukivi

- Voodikivi

- Kannukivi

- Antsu voodikivi

- Antsu kannukivi

- Kivi kannukivi

- Punakivi

- Hallikivi

- Majakivi, mille kaudu kaugematele inimestele Virve küla teada on

Kivilood võivad seotud olla nende kividega või muude Sinu jaoks oluliste kividega.

Samuti tee ettepanekuid, kui mõni kivi peaks veel kalendris kajastamist leidma.

Palun saada kivilood 20. juuniks mulle meilile ene@metsatark.ee või pane küla keskele postkasti. Kui Sul on eespool toodud kividest vanu must-valgeid fotosid ja lubad neid skanneerida, anna sellestki teada- see oleks tore kontrast praegustele fotodele. Kaasaegsed head fototabamused on samuti oodatud.

Kalendrit oleme lubanud esitleda suvelõpupeol 30. augustil, aga kuna rahastamisotsus saabus alles nüüd, on lugude ja kogu kalendri loomisega kiire käes.

Kalendri paneb lõplikult kokku Veronika Nuter.

Palun levitage seda üleskutset.

Heade soovidega ja lootusrikkalt

Ene Velström