Külaseltsi päring ja valla vastus

Post date: Oct 20, 2013 5:24:30 AM

Külaseltsi päringule Virve sissesõidutee kohta ei ole 20. oktoobri seisuga valla poolt vastatud.

11. oktoobril tuli e-post valla majandusteenistuse juhatajalt Kalev Kulpsonilt:

"Tere,

Virve sissesõidutee kate on õhuke. Selle tõttu tuleb kindlasti enne pindamist täidet peale vedada. Seda arvestades, esitaski vallavalitsus volikogule taotluse pealeveoks, koos pindamisega seda teha sel aastal poleks saanud, sest rahasumma ei võimaldanud.

Kahju, et pealevedu ka ära jäi, muidu oleks järgmisel aastal pinnata saanud.

Loodan järgmise aasta eelarves näha rahasummat, mis hõlmab nii pealevedu kui pindamist.

Lugupidamisega"

Käisin samal päeval Leesil kohtumisel valimisliidu "Ühine kodu" kandidaatidega, kohtumist juhtis vallavanem Urmas Kirtsi. Valitavaid oli kohal üheksa, valijaid kolm. Küsisin vallavanemalt, miks meie kirjale vastust ei ole. Vallavanem ütles, et tema ei olevat aru saanud, kellele kiri on suunatud ja lubas, et vastus tuleb. Praegusega tuleb tõdeda, et vallavanem on lubaduse unustanud.

Küsisin ka, kuidas on võimalik, et teede remondi hankel on pakkumise ning hinnaprognoosi vahe neljakordne. Urmas Kirtsi selgitas, et hinnad paneb paika hanke koostamisel vastav ekspert. Küsimusele, mis nad sellise prognoosi koostanud "eksperdiga" siis teevad, ma selget vastust ei saanud.

Ilmselt läks Virve sissesõiduteele eraldatud raha valimistel häälte kindlustamise võidujooksu ohvriks. Külaseltsi kirjale nõuame aga jätkuvalt vastust.

Jaan